16.01.2015

Clash - Chaos Dwarves VS Undead

Dawno nie było BatRepa z potyczki Clashowej. Pora to nadrobić :-)

W dzisiejszym odcinku szybkie starcie pomiędzy Undeadami a Chaos Dwarfami. Undeadów do boju prowadził Steven. Działaniami chaotycznych krasi kierowałem ja :-)


Tradycyjny już rzut okiem na pole bitwy.

Rozstawienie Chaos Dwarfów.Oraz undeadów.


I jeszcze raz chaośnicy w innym ujęciu, gotowi do walki.Truposze zaczynają ruszając do przodu. Szybko pokonują fosę i docierają do bram miasta.Krasnoludy chaosu dzielą się na trzy grupy korzystając z przeszkód terenowych, aby uniknąć ostrzału z kusz Igorów.Strzelcy chronieni przez wojowników zostają trochę w tyle. Bull centaur wspierany przez ludzkich niewolników próbuje manewru ostrzydlającego.


Ghule i Igory ruszają na flanki. Dwóch nekromantów pozostaje na środku. Ich plan to przyzywanie szkieletów - wojowników z ukrycia.I pojawia się pierwszy przyzwany szkielet.


Dzięki trickowi z focusem widzimy kto przechodzi przez bramę miasta......oraz kto sposobi się do ostrzału!Coraz więcej truposzów wdziera się do miasta...Nekromanci pozostają w tyle, w bezpiecznej odległości od przeciwnika. Mogą się dzięki temu skupić na przyzywaniu sił zła.Bull centaur rusza jako pierwszy powalając ghoula.Reszta krasnoludów chaosu biegnie z odsieczą.


Niewolnicy biegną na spotkanie undeadów.Krasnoludy chaosu zajmują główny plac.
Bull centaur zostaje otoczony przez szkielety.
Igory na flance rozpoczynają ostrzał z kusz.Bull centaur dzielnie odpiera ataki szkieletów. W sukurs nadchodzi mu jeden z niewolników.Krasnoludy chaosu szykują się do ostrzału ze swoich garłaczy.Ghoule i szkielety powalają Bull centaura wraz z niewolnikami, po czym wycofują się w obawie przed ostrzałem garłaczników.Jeden z Igorów wchodzi na mury, aby mieć lepsze pole widzenia (jest uzbrojony w kuszę).


Lewe skrzydło truposzy kontynuuje niecelny ostrzał.Nekromanci spokojnie przyzywają kolejne szkielety.Ghoule szturmują pozycje krasnoludów Chaosu eliminując z walki jednego z garłaczników.Igor na murze posyła bełt w kierunku krasnali.


I zabija drugiego z garłaczników!Ostatni z chaotycznych pokurczy jest w sytuacji beznadziejnej. Otoczony z każdej strony!To dzień tryumfu dla truposzy. Pokonali przeciwnika z minimalnymi stratami!
4 komentarze: