20.01.2015

Unboxing - Pike & Shotte.

Dziś będzie dość nietypowy unboxing, ale powinien być ciekawy dla chcących skompletować bandę witch hunterów do Mordheima/Warheima w niedrogi sposób.

Wypraski, które przedstawiam pochodzą z zestawu piechoty Pike & Shotte od Warlord Games. Tych 17 ludków udało mi się zakupić na pewnym serwisie aukcyjnym za kwotę około 30zł. To chyba niedrogo, prawda? :-) Szczególnie w porównaniu z oryginalnymi witch hunterami, których ceny w obecnych czasach osiągają zawrotny pułap.

Same ludki, to rzecz jasna XVI wieczna piechota szwedów. Ktoś może powiedzieć, a na grzyba mi szwedzi w Mordce? Ano jeśli przyjrzymy się dokładniej wzorom, to na moje oko jest to idealny materiał na Witch Hunterów :-) Nawet kapelusze mają odpowiednie. Pozostaje doczepić piórko tu i ówdzie, dokleić trochę imperialnych bitsów, oraz czaszek (bitsy of flagellantów aż się proszą aby mogły być tu wykorzystane).

Na tej wyprasce mamy pojedynczego ludka z dwoma alternatywami na sposób trzymania karabinu. Mamy też kapelusz oraz czapke. Możemy go też skleić bez nakrycia głowy! Podoba mi się ten patent.Tutaj jest command group, czyli ludki z trochę większą liczbą bitsów opcjonalnych.Główna wypraska. Standardowo to są strzelcy oraz pikinierzy, ale od czego mamy zapas bitsów z piechoty i milicji imperialnej? :-) Same bitsy pasują dość dobrze, choć te ludki są minimalnie mniejsze. Wymiana rączek to żaden problem, natomiast gorzej jest z głowami, gdyż są wbudowane w korpus i najczęściej długowłose - bardzo kłopotliwe w usuwaniu.

6 komentarzy:

 1. Super pomysł na zastąpienie Witch Hunterów i bardzo ładne figurki. Czekam na efekt po pomalowaniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy jest już w trakcie malowania - konwersja z kuszą :-)

   Usuń
 2. Poczekam na rezultat twojej pracy. Bardziej z ciekawości niż chęci nabycia modeli bo bandę WH mam prawie kompletną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mała korekta - figurki przedstawiają wojaków z XVII, a nie XVI wieku.
  Poza tym - zakup udany, czekamy na malowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń