2.01.2015

Podsumowanie grudniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego

W grudniowej edycji FKB, którego byłem wodzirejem, udział wzięli:


Temat oraz mój wpis można sobie doczytać tutaj

Uczestników w sumie było 14, czyli tyle samo, co w poprzedniej edycji. Jeżeli kogoś pominąłem, to niech się przypomni w komentarzu. 

Poprzednie edycje FKB można sobie odświeżyć na blogach ich gospodarzy:


Trzy słowa podsumowania z mojej strony.

Po pierwsze, ile osób tyle sposobów na hobby, organizację pracy i zapędzanie się do roboty :-)
Każdego z nas napędza coś innego, choć mamy sporo cech wspólnych. Czytając prawie każdy z Waszych wpisów miałem ochotę powiedzieć "mam tak samo!". I tutaj jak zawsze pojawia się pytanie o jajko i kurę, czy to hobby nas kształtuje w taki sposób, czy też osoby o podobnych cechach wybierają właśnie takie hobby?

Kolejna sprawa, zauważyłem, że część ludzi, szczególnie ta siedząca w hobby przez bardzo długi czas potrzebuje od czasu do czasu zastanowić się nad sposobami zagrzewania się do pracy. Ci, którzy w hobby siedzą krócej, nie czują jeszcze takiej potrzeby - mają wystarczająco paliwa. I bardzo dobrze.

Pozostaje mi życzyć wszystkim, aby w tym roku (i w kolejnych) nikomu nie zabrakło tego paliwa, stos niepomalowanych ludków stale malał, a liczba postów na blogach rosła eksponencjalnie :-)


Niniejszym przekazuję pałeczkę Hakostwu, gdyż to oni zgodzili się poprowadzić styczniową edycję FKB. Na ich blogu należy wypatrywać posta otwierającego nową edycję. 

6 komentarzy:

 1. I po raz kolejny - wszystkich czytało się super !

  OdpowiedzUsuń
 2. Eh, świetna sprawa ten "Figurkowy Karnawał Blogowy", muszę przyznać że wpisy z tego cyklu świetnie się czyta. Nie mogę się już doczekać nowego tematu - mam nadzieję że będę miał coś do powiedzenia w nowej edycji.

  Gratuluję wszystkim prowadzącym, a najbardziej Inkubowi za pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna podpinka! FKB okazał się strzałem w dziesiątkę!

   Usuń
 3. Dziękuję, niemniej jednak pomysł nie jest do końca mój. Ściągnąłem go z Karnawału Blogowego RPG, zapoczątkowanego przez Borejkę z Git Games.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ściągać też trzeba umieć. Wielu czytało KBRPG a nikt poza tobą nie wpadł na to by przenieść inicjatywę do naszego kawałka internetu.

   Usuń
 4. Nowa edycja już jest :) http://hakostwo.blogspot.com/2015/01/figurkowy-karnawa-blogowy-edycja-v.html

  OdpowiedzUsuń