6.01.2015

Znaczniki spaczeniowe

Zainspirowany przez Kapitana Haka i jego znaczniki mordheimowe postanowiłem wykonać swoje własne.

Właściwie to dużo roboty nie było, bo bazą do nich był biały grys. Taki jakim się posypuje ścieżki wokół grobów na cmentarzu :-)

A przy okazji odkryłem zastosowanie dla farbki Hellion Green. Jest to farbka dedykowana do drybrushu, ale do tej pory nie bardzo miałem co drybrushować jasnozielonkawym. Chropowata powierzchnia kamyczków wręcz sama prosiła się o tą technikę. Wyszło w miarę OK, a do tego malowało się to wyjątkowo szybko!

17 komentarzy:

 1. Ślicznie wyszły, uwielbiam taki efektowny minimalizm. Do czego takie znaczniki mordheimowe służą? Szczególnie takie szmaragdowopodobne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest spaczeń - czyli taki magicznie radioaktywy minerał z kosmosu, o którego wszyscy się w Mordheim tłuką (kometa zawierająca go spadła na miasto i je zrujnowała). Każda frakcja ma dla niego jakieś fluffowe zastosowanie, ale mówiąc w skrócie wymienia się go na złoto po każdej bitwie.

   Usuń
  2. W Mordheim jednym z celów gry jest gromadzenie kawałków Wyrdstone'u, które potem się spienięża w celu zakupu wyposażenia dla bandy. Zgadzam się, że wyszły pięknie.

   Usuń
  3. O, spóźniłem się chwilkę:)

   Usuń
  4. Brzmi fajnie, chyba pobiorę sobie podręcznik i trochę poczytam, ponieważ tyle się dzieje w mordheimowym klimacie, a ja taki trochę gamoń i nawet nie wiem o czym czytam. Dzięki za przystępne objaśnienie.

   Usuń
  5. Ściągnij podręcznik do Warheima. Tam to jest skarbnica fluffu.

   Usuń
 2. Też chodzi mi po głowie wykonanie takowych ale ja kombinowałem ze styrodurem niestety efekt był mało zadowalający. Dzięki za podpowiedź z tym gresem.

  Wyszły super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wycinanie ręcznie takich kształtów to żmudna robota. Z patentów jakie jeszcze widziałem, to tłuczone szkło i kamienie górskie.

   Usuń
  2. Szkło mam już nawet potłuczone, ale trochę strach ruszać ;)

   Usuń
 3. Bardzo,bardzo fajne! Więcej znaczników klimatycznych prosimy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa koncepcja wykonania jak i efekt końcowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Dla mnie największa zaleta to szybkość wykonania. Całą piątkę zrobiłem w kilkanaście minut.

   Usuń