10.03.2015

Strażak Sam

Strażak Sam, czyli 112 Emergency Service.

Na terytoriach granicznych, służby ratunkowe, tak jak bary i burdele pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Na Ariadnie tylko ochotnicy są przyjmowani doSłużb Ratunkowych. Służba tam jest trudna i wymaga pracy w warunkach, w których większość ludzi nawet nie wychodziłaby z bazy. Oznacza ona odpowiadanie na wezwania o pomoc o każdej porze, w trakcie burz, śnieżyc czy ataków Antypodów. Jednak to nie ma znaczenia ponieważ ich zadaniem jest ratowanie życia. 112 to ostatnia nadzieja dla osadników zagubionych w lasach, dla kopalni odciętych przez opady śniegu, dla płonącej farmy, czy dla rannych w zaatakowanej przez bandytów karawanie… Dzięki szkoleniu jakie przechodzą stają się nie tylko medykami polowymi, ale również strażakami i tropicielami. Surowość terytoriów granicznych Ariadny zmusiła 112 do przekształcenia się w jednostkę paramilitarną, co ma zagwarantować przeprowadzenie pełnej operacji ratunkowej w każdych warunkach. Pomimo, że nie są uznawani za jednostki bojowe, współpracują z armią Ariadny jako pomocnicze jednostki ratunkowe i medyczne. Członkowie Służb Ratunkowych starają nie angażować się w walki, jednak, tak jak wszyscy mieszkańcy ariadniańskiego pogranicza, 112 wiedzą jak użyć broni żeby obronić się przez atakami Antypodów. Jednak udział w działaniach bojowych oznacza dla nich nowe możliwości pomagania innym, jak również zapewnia im wiele okazji do niszczenia różnych rzeczy swoimi toporami i łomami.

8 komentarzy:

 1. Fajnie zrobiłeś tą czarną kurtkę strażacką - muszę przećwiczyć to u siebie (chodz mi o te rozjaśnienia na zagięciach które dodają sporo realizmu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat żadnej sztuki nie było. Figurka dosyć dobrze jest wyrzeźbiona i wystarczyło edge-highlightem pociągnać wszystkie brzegi. Brawa należą się ewidentnie rzeźbiarzowi :-)

   Usuń
 2. O panie! Co za genialnie pomalowana figurka! Bardzo mi się podoba, począwszy od płaszcza na podstawce kończąc!

  OdpowiedzUsuń
 3. Złowrogo wygląda jak na strażaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strażak z pieśnia Fight Fire With Fire na ustach ;-)

   Usuń
 4. Maniex świetnie ci wyszedł ten miły strażak ! Pierwsza pomoc w jego wykonaniu to strzał z obrzyna w korpus z bliskiej odległości a potem dość nieprecyzyjna amputacja kończyn za pomocą siekierki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak, Infinity obfituje w różnej maści ekscentrykach o profesjach i zdolnościach okołomedycznych :-)

   Usuń