30.03.2016

Figurkowy Karnawał Blogowy - Znacznik
Okropność, jak toto wygląda - powiedział. - Iście kupa kwaśniejącego ciasta. Patrz na jego nos, Jaskier, zaraz mu odpadnie psia mać. A uszy ma jak moja teściowa tuż przed pogrzebem. Brr!
- Zaraz, zaraz, - mruknął Jaskier. - Ty jesteś Biberveldt? No tak, bez wątpienia. Ale to, co siedzi pod słupem, przed chwilą było tobą. Jeśli się nie mylę. Geralt! Wszystkie oczy zwrócone są ku tobie. Jesteś wiedźminem. Co tu się, do diabła dzieje? Co to jest?
- Mimik.
- Sam jesteś mimik - powiedział gardłowo stwór, kołysząc nosem. - Nie jestem żaden mimik, tylko doppler, a nazywam się Tellico Lunngrevink Letorte. W skrócie Penstock. Przyjaciele mówią na mnie Dudu.
- Ja ci zaraz dam Dudu, skurwysynu jeden! - wrzasnął Dainty, zamierzając się na niego kułakiem....


Przytoczony cytat z Miecza Przeznaczenia traktuje rzecz jasna o dopplerze imieniem Dudu, którego Geralt pomylił z mimikiem. Jak wiadomo doppler jest istotą rozumną w odróżnieniu właśnie choćby od takiego mimika, który choć dzieli z dopplerem zdolność zmieniania kształtu, to jednak jest tylko dzikim potworem czyhającym głównie na poszukiwaczy przygód w RPGach.

Mój mimik jest znacznikiem skarbu/pułapki na potrzeby skirmishy takich jak Frostgrave czy Mordheim/Warheim. Często mamy w grach skirmishowych scenariusze, gdzie banda musi zebrać jakiś skarb. Czasem taki skarb potrafi jednak się odgryźć i w takiej sytuacji możemy skorzystać ze wzornika mimika podmieniając zwykłą skrzynię na taką z zębiskami.

Sam mimik to figurka Reapera z serii Bones.
6 komentarzy:

  1. W wolnych chwilach mógłby robić za wyjątkowo zmutowanego horrora Tzeentcha :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zacny ten znacznik! Trzeba dorobić jakieś zasady do Clasha pod niego! :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny! Mordę ma naprawdę agresywną. Chyba kupię ten model :)

    OdpowiedzUsuń