7.03.2016

Art Of Warhammer - Część XIII - Wayne England - Talisman

Wayne England był chyba niemal w całości odpowiedzialny za oprawę graficzną trzeciej edycji gry Talizman, gdyż wszystkie jej elementy - począwszy od planszy, poprzez zdarzenia na kartach postaci kończąc mają ślad jego ręki.

Okładka podręcznika do gry a na niej wieża maga - ówczesny odpowiednik Korony Władzy. Wszechobecne czaszki w niepowtarzalnym stylu a do tego wspaniałe a przy tym nieco squigowate gargoyle.


Tak prezentowała się plansza główna.To fragment miasta.


A to podziemia.

Tu widzimy kilka kart przygód.No i wreszcie karty postaci. Jak można zauważyć, każda z tych kart miała swoją dedykowaną figurkę odlaną w plastiku (lub wykorzystywała plastiki z Warhammera Fantasy Battle). Sporo z nich można dzisiaj dostać na allegro na aukcjach zatytułowanych "ludek z warhammera questa" :-)

A Chaos Dwarf wygląda trochę jak Wario - zły brat bliźniak Mario z gier na Nintendo ;-)


5 komentarzy:

 1. Czachy nie pozostawiają złudzeń - faktycznie, England. Patrząc na te karty postaci przypomniałem sobie, że w swoich zapasach wynalazłem ostatnio halflinga, assassina i shamana. Dobrze czasem robić inwentaryzację ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Eh, aż się łezka w oku kręci... Dzisiejsze gry są świetnie wydawane, ale to, to jest klasyka

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny, i co ważne spójny klimat całej gry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Plansza do gry wspaniała! Nie widziałem jej wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oldschool niesamowity :) Jakoś nigdy nie zajarzyłem, że skoro to są figurki z Talizmana, to gra musiała być kiedyś tak warhammerowa (w sensie, że slayerzy, witch elfy i black orki). Pouczające! Dzięki.

  OdpowiedzUsuń