26.06.2015

Speedpainting Skaven

Po orasach przyszła pora spróbować z aerografowym speedpaintingiem szczuroludzi. Najlepszym kandydatem były hordy plastików ze startera do Island Of Blood.

Dziś, jutro i pojutrze zaprezentuję wyniki malowania pierwszej testowej siódemki.

Cele były następujące - zminimalizować czas malowania i zmaksymalizować efekt końcowy :-) Wiadomo, że wypadkowa będzie tu zawsze pewnym kompromisem, a w wypadku malowania 80 takich samych modeli odbywać się to będzie oczywiście kosztem jakości. W tym wypadku pytanie jest proste - czy lepiej mieć 70 ludków w podkładzie i 10 ładnie pomalowanych, czy 80 pomalowanych na poziomie, który nie sprawia, że oczy krwawią? :-)

Speedpainting ma też tę zaletę, że po pewnym czasie można wrócić do ludków i uzupełnić im detale, gdy znajdzie się trochę wolnego czasu. Można też skalować liczbę malowanych detali oraz dokładność w zależności od tego, w którym szeregu w oddziale dany model będzie się znajdować.

Bez dalszego gadania - oto efekty pierwszego podejścia do speedpaintu szczurowatej piechoty. Cała siódemka zajęła mi jakieś 2-3 godziny. Przy kolejnych "wsadach" postaram się jeszcze bardziej skrócić ten czas :-)
6 komentarzy:

 1. Jak na 3 godz, efekt jest super! Coraz bardziej mam ochotę zaopatrzyć się w aero :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aero (choć cały czas się go uczę) zmienił mocno moje podejście do malowania. Do tej pory najbardziej nie lubiłem nakładać kolory podstawowe na model. Teraz to jest mój ulubiony etap :-)

   Usuń
 2. Kurczę, to jest właśnie mój problem - speedpainting innych wygląda normalnie. Ot, mniej detali, mniej dopieszczone modele. Mój speedpainting wygląda jak 5-latka, która podkradła kosmetyki do makijażu mamie... dlatego niczego nie maluję na szybko :( Ale te szczury to bomba. Nie zgadłabym, w jakim czasie je malowałeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam oj tam, nie wierzę Ci :-) Tak czy siak jutro podzielę się przepisem na mój speedpaint, więc zachęcam do wypróbowania i ulepszenia go :-)

   Usuń
 3. Piękne jak na taki czas!! Zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szaro-buro-i-ponuro!

  Podoba mi się, Skaveny dobrze wyglądają w takim malowanie a zielone akcenty bardzo fajnie kontrastują :)

  OdpowiedzUsuń