12.01.2017

Bolt Action Italians 1

W ramach małego wsparcia dla mojego Afrika Korps postanowiłem pomalować oddział włochów w pustynnych mundurach. Dziś dwóch pierwszych ludków w tym jeden z erkaemem Breda.7 komentarzy:

 1. Czytałem ze dwa dni temu artykuł, w którym Breda była tak podpisana: "Karabin maszynowy Breda Modello 30 uważany jest za najgorszy LKM w dziejach" :D Niemniej makaroniarze przedni, dodadzą klimatu całej armii ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest jak sie robi rkm na bazie pistoletu maszynowego. I jeszcze ten wbudowany magazynek wymagający łódki do ładowania :)

   Usuń
 2. Oooo burdello bum bumy!
  Wyszli super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmy takie jak Giuseppe w Warszawie i Jak rozpętałem 2 wojnę ukształtowały moje spojrzenie na Włochów. Aby zobaczyć ich w trochę innym świetle polecam ElAlamein na linii ognia z 2003 roku.

   Usuń
 3. Włosi nie byli złymi żołnierzami z założenia, ale ich dowództwo, przesadne dzielenie wojska nawet pod kątem wyżywienia na mięso i oficerkę oraz lipny sprzęt powodowały, że ich bądź co bądź bitność nie szła w parze z sukcesami bojowymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stary sprzęt, zle dowodzenie i sama organizacja. Dzielność żołnierza nie miała tu większego znaczenia. Włosi do dziś maja duży żal głownie do Brytyjczyków za stworzenie obrazu tchórzliwego włoskiego wojska na potrzeby propagandy.

   Usuń
  2. No cóż, to nie ot czasów 2 Wojny, vel porażka 1896 z Etiopczykami. Bodajże ktoś kiedyś powiedział, że armia włoska jest po to, żeby Austriacy mieli z kim zwyciężać. ;-)

   Usuń