3.05.2016

Unboxing - Orrukowe Bodące Chrumkacze

Gore-Gruntas (czyli Bodące Chrumkacze) to ciężka jazda Żelaznoszczękich (Ironjawz - czyli dawnych Black Orków). Bodące chrumkacze to wielkie stwory przypominające nieco dziki. Wiemy o nich tylko tyle, że lubią chrumkać i bóść swoich przeciwników przy pomocy kłów i innych rogatych wypustek na swoich głowach. No może wiadomo i o nich coś więcej, ale ja jeszcze nie miałem w łapkach army booka :-)

Tradycyjnie jak to w przypadku Ironjawz mamy tu do czynienia z żółtym schematem kolorystycznym, który mi nijak do nich nie pasuje. Spotkałem się jednak ostatnio z ciekawą opinią, że takie kolory są niczym pszczoły czy osy w świecie zwierząt - nie podchodź bo mam czym się odgryźć. Muszę przyznać, że coś w tym jest, choć moje Orruki dostaną pancerz w kolorze surowego metalu.

Co mamy w środku? Trzech jeźdźców świnek. Przy 210zł za pudło wychodzi po 70zł za stwora. Dramatu nie ma, choć jest zauważalnie drożej niż na przykład za Demigryfy. Jest przy tym znacznie taniej niż za Varanguardów.


Czempionowi w czerwonym malowaniu zaprezentowanym z tyłu pudełka zdecydowanie lepiej.


W środku wita nas ładna i kolorowa instrukcja.

Przejdźmy do samych figurek. Zestaw pozwala nam złożyć 3 różnych jeźdźców uzbrojonych w chopasy albo włócznie. Do tego jednego z nich możemy złożyć w opcji czempiona co daje nam 8 różnych możliwych buildów.

Jeśli chodzi o kawałki, to jest dość ciekawie, bo jeździec jest odlany razem z dzikiem w każdym przypadku, więc nie da się ich zamienić. Same różnią się od siebie pozami i detalami oraz konfiguracją kłów i zębów. Co do rzeźby dzików, uważam że nie jest ona zła. Przypomina mi trochę stwory z Ogre Kingdoms, negatywne wrażenie bierze się moim zdaniem głównie ze sposobu w jaki zostały pomalowane (silnie oddzielone kolorystycznie poszczególne części ciała).

Jeśli chodzi o alternatywne bitsy to podobnie jak w przypadku Brutali są to alternatywne głowy, rączki z bronią i dekoratory naramienników.

Dołączone podstawki są dość duże, 90x50mm - takie same jak od Korgoratha.


9 komentarzy:

 1. Powiem że te wszystkie przerośnięte Orki są fajne. Gdyby nie ten żółty... I ta głowa smoka na ramieniu :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się podoba głowa smoka, szczególnie, że wymyślił ją sam Brian Nelson :-)

   Usuń
 2. Czekam na jakieś WIPy czy coś, żeby było porównanie wielkości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cool, powiem szczerze, że mi ten żółty jakoś nie przeszkadza, chociaż może bardziej pasowałby do 40tki z tymi pancerzami niż do AoS, ale to moja osobista opinia :) Czekam na WIPy i skończone modele :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile osób tyle opinii. I bardzo dobrze! Gdyby wszyscy tak samo malowali ludki stoły byłyby bardzo smutne.

   Usuń
 4. Te kły. :-) zobacz, jestem tak hardkorowy, ze mam sztylety zamiast zębów! Jestem wielki jak slon i sikam kwasem :-D

  OdpowiedzUsuń