16.05.2016

Gore-Grunta 1

Pierwszy świniok w pełnej krasie.
 16 komentarzy:

 1. Mega bydlę! Świetny, chociaż osobiście dodałbym jakieś kolorystyczne kontrapunkty, bo się zlewa w kulę błocka z zielonymi plackami tu i tam... To podstawka 90x52?

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny. Hmm... znaczy się malowanie. Kiedy rożen?

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zardzewiałe pogięte blachy wyglądają super. Modele świniaków nie są złe, może trochę karykaturalne, ale gdzie miałyby takie pasować, jak nie u orków? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to nie są po prostu dzikie świnie. To są potwory nawiązujące wyglądem do świń. Mi one się kojarzą trochę z ogrową kawalerią. Idea zbroi Ironjaws jest taka, że te wielkie świnie wpierniczają przeciwników w całości, a to co wyplują - orruki biorą sobie na zbroję (i formują gołymi pięściami) :-)

   Usuń
  2. No to ze zbrojami mi się podoba - fantazja GW w starym stylu :D

   Usuń
 4. A mi tym razem najbardziej podobają się kły i rogi/kościane szpikulce. Fajny guziec, taka świnia z ....

  OdpowiedzUsuń
 5. W malowaniu GW kojarzyły mi się z przerośniętymi psami goblinów z Kings of war. Tutaj w tych barwach wyglądają nawet zacnie chodź wyglądają mi bardziej na zwierzaki ogrów jak np. Rinoxy lub bestie kodo z warcrafta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Całość malowania odznacza się tu spójnością modelu dzikiej świni z pancerzem orruka i podstawką. Wyróżnia się na tle tych brązów i brudów, nadając całości kontrastu orruk, który swoją zielenią ożywia podstawkę. Autorowi dzieła udało się pokazać w sposób idealny wpływ amerykańskiej wiary w zielone ludzki zapoczątkowanej w Roswell na rzeźbę orruków GW. Nie da się pominąć, jak zostało już zauważone, wpływu polskiego filmu Poranek Kojota, na formę jaką przybrały wierzchowce rzeczonych Marsjan!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny dziki dzik. Świetnie wyszło to przebarwienie czerwone przy ryju.

  OdpowiedzUsuń
 8. Całość świetna, ale mi również brakuje nieco kolorów, choćby na podstawce =)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawie jak Bestia z Gévaudan! Mega!

  OdpowiedzUsuń
 10. Rdzawione migiem, czy ryza z tyfusem też poszła w ruch? ;)

  OdpowiedzUsuń