2.05.2016

Unboxing - Orruk Brutes

Kolejne pudło Ironjawz i.... kolejny fatalny i nie klimatyczny schemat kolorystyczny.

Słowo wyjaśnienia, co to są Ironjawz. Jest to pod-frakcja zielonoskórych zbudowana na bazie starych Black Orków. Składa się z rzeczony starych Black Orków (w ohydnych żółtych zbrojach), nieco większych Brutes (odpowiednik Nobów z 40k) oraz z jeszcze większych MegaBossów (jednego z nich zaprezentowałem wczoraj).

Ogólne założenia u Ironjawz to dużo blachy, ciężka broń i brak broni zasięgowej. Przejdźmy do zawartości.


Na odwrocie pudełka Orruki pomalowane w schemat zbliżony do starych Black Orków. Wyglądają dużo mniej futurystycznie, prawda?


A teraz pewne novum. Kolorowa instrukcja! Yaaaay!


Pudełko pozwala nam złożyć ludki w 2 wariantach. Z ciężką bronią drzewcową albo z dwoma chopasami. Do tego mamy specjalistę z ultra chopasem, który jest po prostu cudowny. Poziom orczości przekracza wszelkie znane normy :-)

Same oraski są dość potężne. Wielkościowo są porównywalne z terminatorami albo ze Stormcastami.


A teraz sekcja Q&A ;-)

Q: Ile nadmiarowych części, główek, jak to się nadaje to konwersji? 
A: Są 3 nadmiarowe główki. W każdym możliwym buildzie jest jedna dodatkowa opcja rączek. Są też nadmiarowe "dekoratory" naramienników (te takie kości, noże itp). Mając do dyspozycji kilka pudełek możemy złożyć 5 różnych halabardników, 5 różnych choppa-boyzów, 2 różnych czempionów. Główki spokojnie nadają się do zastosowania w innych figurkach. Broń można podmienić chyba tylko poprzez podmiankę dłoni. Łączenia elementów nie są płaskie tylko trójwymiarowe, więc stosowanie ich niezgodnie z instrukcją wymaga GS-u.


Q: Czy kończyny i inne części są wymienne między korpusami, czy to bardziej pięć rzeźb w kawałkach? 
A: Jest to pięć rzeźb w kawałkach z alternatywami. Od kilku lat nie widziałem innych plastików do fantasy, więc lepiej się do tego przyzwyczaić ;-)

Q: Czy to podstawki 40 czy 50?
A: 40mm.

5 komentarzy:

 1. Najistotniejszych informacji zapomniałeś podać :)
  Ile nadmiarowych części, główek, jak to się nadaje to konwersji? Czy kończyny i inne części są wymienne między korpusami, czy to bardziej pięć rzeźb w kawałkach? Na koniec, czy to podstawki 40 czy 50?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuszą te orki straszliwie... Bardzo fajnie się czyta Twojego bloga - m.in. Twoje wpisy zainspirowały mnie do startu projektu AoS (który zapewne będę relacjonował u siebie na blogu :) ). Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, ze chcesz sie wkręcić w AoS. Będę kibicował i obserwował postępy!

   Usuń