5.10.2017

Warhammer 40k Battle Report - Space Husaria vs Black Templars

Dziś przedstawię Wam krótki raport z bitwy pomiędzy kosmiczną husarią a moją śmiechową i mocno eksperymentalną rozpiską.

Obie armie wystawiły się na 1200 punktów.

Space Husaria
- scouci ze snajperkami
- dwa duże oddziały tacticali z plazmami
- dwa duże oddziały devastatorów z lascannonami
- dwa dredki z autocannonami
- latający cyrk czyli 3 bohaterów z jump packami i combi meltami: librarian, porucznik i kapitan

Black Templars
- 2 Stormtalony
- 1 Stormraven
- 1 Knight

Pierwsze tura i inicjatywa po stronie Black Templars. Wszystko rusza do przodu i strzela czym się da pudłując przy tym niemiłosiernie (maniexowe rzuty ftw). W jednego dredka strzela 6 lascannonów, 2 multi melty i 2 rakiety i wbijają mu łącznie 4 woundy.

Husaria kryje się po lasach i coverach oraz odpowiada ogniem mocno uszkadzając większość sprzętów Black Templarsów. Tercet HQ spada z nieba, a czary librariana są skutecznie rozpraszane przez Black Templarsowego Stratagema - Abhor the Witch!Black templarsi kontynuują ostrzał. Co ciekawe skuteczność mają podobną przy BS5+ do tej jaką mieli przy BS3+. Do tego husaria ma teraz kilka pechowych rzutów, co kończy się wycięciem do nogi większości modeli na stole.Ostatnie żywe modele u husarzy to HQ w postaci latającego tercetu, który szarżuje na mocno obitego knighta i go dobija w walce wręcz. Power fist i power axe robią robotę. W tym momencie Black Templars mają na stole już tylko latające modele, które nie liczą się jako modele na stole, a więc gra automatycznie kończy się zwycięstwem husarii :-)


10 komentarzy:

 1. Trzeba było wysadzić pilotów;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta rozpiska templarów to koszerna? Same samoloty i robot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jawohl, nawet miałem 4 command pointy :)

   Usuń
  2. Niesamowite.. żadnych corów, piechoty... Czyli coś się musiało zmienić istotnie w nowej edycji.

   Usuń
 3. Eh, ja zdecydowanie wolę grać na misje albo te scenariusze z rulebooka. Bardzo ciekawa rozpiska na tych lataczach ale taktyka ze zniszczeniem knighta dość oczywista :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza sie, bardziej chciałem sprawdzić jak sie sprawdzi takie trio lataczy. Mam juz kilka pomysłów jak zwiększyć przeżywalność na stole tego typu kombinacji.

   Usuń
  2. W rulebooku jest specjalny scenariusz dla lataczy z opcją ich walki powietrznej. Ale przeciwnik też musiałby mieć paru lataczy :)

   Usuń
  3. Wiem, ale nie mam przeciwnika z taka liczba fruwajek. Póki co wystawiam to jako detachment flierow za 1cp a knighta za 0cp. Taka moja odpowiedz na spam na poxach :)

   Usuń
 4. Nie ma to jak nowa edycja i takie rozpiski =) Można się pobawić =)

  OdpowiedzUsuń