3.11.2014

CLASH! Undead vs Ratmen

Zgodnie z obietnicą złożoną we wczorajszym poście zamieszczam raport z bitwy rozegranej na zasadach Clash.

Razem z Potsiatem przygotowaliśmy 2 bandy małych rozmiarów. Umarlaków i Szczuroludzi.

Undeadzi mieli w swoim składzie nekromantę i wampira oraz ich sługusa - igora uzbrojonego w kuszę, a także kilku chowańców: 2 nietoperze, szkieleta i zombie.


Po stronie Szczuroludzi znalazł się czarownik i mistrz zabójców w asyście grupy asasynów uzbrojonych w proce. Do tego chowaniec szczuroludzi w postaci wielkiego szczura.
Rzut oka na pole bitwy przed rozstawieniem ekip.


Szczuroludzie zajmują pozycje za dwoma imperialnymi domami.


Umarlaki rozpoczynają w pobliżu cmentarza.


Szczuroludzie ruszają do przodu prowadzeni przez mistrza zabójcę.Czarownik próbuje przyzwać chowańca - wielkiego szczura, ale nie udaje mu się rzut na czarowanie.


Tymczasem nekromanta rzuca czar na przyzwanie szkieleta  powiększając liczbę swoich popleczników.


Cała banda prze w kierunku wroga. Igor strzela z kuszy w kierunku asasyna, ale pudłuje.


Asasyni podbiegają tak, aby igor znalazł się w zasięgu ich proc i... dokonują szybkiej egzekucji. Umarlaki tracą jedyną strzelającą jednostkę!


Mistrz zabójca podchodzi niepostrzeżenie i jest naprawdę blisko niczego nie spodziewającego się nekromanty. Asasyni eliminują jednego ze szkieletów.


Z prawej strony nadciąga odsiecz umarlaków czyli wampir w towarzystwie nietoperzy. Szkielet z łatwością zabija wielkiego szczura. Nietoperz w wyniku udanej szarży eliminuje jednego z asasynów.


W turze szczuroludzi ujawnia się ich bohater-zabójca i z łatwością pozbawia życia niczego nie spodziewającego się nekromanty. Asasyni walczący wcześniej z igorem przychodzą w sukurs od południa. Szczuroludzki czarownik rzuca udany czar przywrócenia do życia asasyna. Jednakże ten działa teraz mniej efektywnie na skutek działania efektów ubocznych zaklęcia. Jeden z asasynów zabija wielkiego nietoperza.
Wampir szarżuje na czarownika i rani go! Nietoperz i szkielet powalają po jednym asasynie.


Wampir powala czarownika, ale zostaje zaatakowany przez Mistrza zabójców i asasyna.


Nietoperz przychodzi mu z odsieczą.


Ginie nietoperz, asasyn, oraz sam wampir w wyniku trafienia krytycznego. Bitwę wygrywają szczuroludzie, ale jakim kosztem?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz