20.07.2017

Unboxing - Primaris Space Marine Librarian

Dziś będzie pierwszy unboxing nowej serii Space Marines - Primaris i będzie to brat Kronikarz.

Jak niektórzy z Was pewnie wiedzą, swoich Primarisów maluję w kolory Blood Ravens, więc librarian był dla mnie pozycją obowiązkową.

Pierwszą niemiłą niespodzianką w przypadku tego wypustu jest cena. Modele pojedyncze GW i tak były już piekielnie drogie, a teraz osiągnęły nowy pułap przekraczając 100zł.

Za tą cenę dostajemy fajne, nowe pudełeczko o dość sporych rozmiarach.W środku znajdujemy tradycyjnie kolorową instrukcję sklejania. Radzę ją zachować z dwóch powodów. Po pierwsze stopień skomplikowania tego zestawu jest bardzo wysoki. Książeczka sporo ułatwia.


Po drugie dostajemy w niej Datasheet, a tu w odróżnieniu od Age of Sigmarowych warscrolli nie mamy darmowych pdfów na stronie.


W środku mamy kawałek plastiku, który bardzo elegancko podtrzymuje obie wypraski, dzięki czemu nie ma szans żeby jakiś element w transporcie nam się uszkodził lub ułamał. Duży plus (ale czemu taki drogi?).


Przechodzimy do wyprasek. Mamy tu całą masę drobnych elementów. Opcjonalny mamy tylko jeden bits i jest to głowa. Możemy wybrać wersję w hełmie lub bez. Hełmy Primarisów podobają mi się tak bardzo, że wybrałem taką właśnie wersję. Do tej pory zdecydowanie wolałem marinesów bez hełmów.A tak prezentuje się figurka po sklejeniu. Liczba detali jest naprawdę spora, a wszystko jest zaprojektowane i wykonane perfekcyjnie. Sklejając trzeba bardzo uważać by niczego nie uszkodzić lub zachlapać klejem. Polecam kleić z użyciem klejów szczelinowych. Mr Hobby lub Tamiya.10 komentarzy:

 1. Świetny model. Szkoda tylko, że taki drogi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że sondują jak daleko mogą się posunąć. Po cenach kolejnych releasów poznamy czy eksperyment się udał czy nie :-)

   Usuń
  2. Jak widać- udał się. Już przynajmniej jeden ludek się sprzedał :)

   Usuń
 2. Poszaleli z tą ceną... Ale model wypas. Fajne te nowe hełmy.

  OdpowiedzUsuń
 3. "W środku mamy kawałek plastiku, który bardzo elegancko podtrzymuje obie wypraski, dzięki czemu nie ma szans żeby jakiś element w transporcie nam się uszkodził lub ułamał. Duży plus (ale czemu taki drogi?)."
  Ano właśnie dlatego, że jest kawałek plastiku, datasheet, i w ogóle Primaris. Modele GW są śliczne, ale cenowo coraz bardziej im odbija.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plastik też sprawia że opakowanie staje się większe (te ramki mogłyby leżeć jedna na drugiej) i wizualnie bardziej atrakcyjne, a to już stary marketingowy chwyt ;) Model bardzo ładny, ale cena trochę przesadzona, co pewnie fanów nie zniechęci.

   Usuń
  2. Czy ja wiem czy odbija? Kto miał kupić, ten kupił :-) Poza tym jeśli dzięki większej marży firma będzie prosperować i dostarczać mi hobby przez długie lata to ja jestem na tak. Jeżeli miałbym kupić takich 50, to może by mnie to powstrzymało, ale 1-3 takie modele na całą armię, to raczej pikuś i nie ma znaczenia w skali lat czy wydałem na nie 40 , 80 czy 120 zł.

   Usuń
 4. Jak zwykle fajny, ale przede wszystkim konkretny i wyczerpujący unboxing. Edytorsko sprzedaż tego ludka to ósmy cud świata - to książeczka, opakowanie, pudełko zabezpieczające. Jestem pod wielkim wrażeniem. I do tego fajny ludzik. Cena wysoka - ale taka już jest konwencja tej gry i tego producenta. Kto to akceptuje, kupi. Kto nie - ma tysiące innych alternatyw.
  Osobiście, gdybym zbierał primarinesów, to raczej bym zainwestował w tego bibliotekarza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cena rzeczywiście mocarna. Czy adekwatna do jakości to penie już do indywidualnej oceny. Model bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...