23.04.2016

Age Of Sigmar Fyreslayer Champion

Długo nie mogłem się zebrać do pomalowania tego figurka. Motywacja przyszła do mnie dopiero po tym jak przelałem trochę mojej goryczy w teksty opublikowane na blogu. To swoiste katharsis uwolniło we mnie nowe pokłady chęci do działania w tematach AoSowych.

Na dobry początek testowy Fyreslayer. Długo się zastanawiałem jak go pomalować, gdyż oficjalne malowanie nie do końca mi leży. Po pierwsze zrobiłem mu ciemniejszy pancerz, żeby lepiej kontrastował z wszechobecnym ciałem. Po drugie stwierdziłem, że czerwona broda będzie się mniej zlewać ze skórą niż pomarańczowa. Podobnie ze złotymi runami, które są niemal niewidoczne w malowaniu GW. Na tym ludku wybrałem kolor czerwony dla run, żeby się zgrywał z brodą, ale w następnym prawdopodobnie spróbuję z niebieskimi, dla jeszcze lepszego kontrastu. Koniec końców jestem zadowolony z efektu i stwierdzam, że te ludki nie są takie złe, za jakie je miałem :-)


8 komentarzy:

 1. Fajny, jak na fajerszlagiera. Pozwolę sobie zaproponować adekwatny soundtrack: https://www.youtube.com/watch?v=f77PLFRP3Ok :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Co tu dużo pisać... piknie panie Maniek! Jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie krasiek z niebieskimi runami!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludek cudny. Nie wiem, czy ta fryzura czy rewelacyjne malowanie. A może to broń mnie urzekła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Długo kombinowałem z kolorami, żeby fajnie ze sobą szamały. Chyba z 2 miesiące się musiałem mentalnie przygotować do pomalowania tego ludka :-)

   Usuń
 4. Czerwone kudły udowadniają, że całe pokolenia slayerów żyły w błędzie. Dużo lepszy kontrast niż tradycyjnie. Podoba się bardzo :)

  Red is the new orange!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne malowanie Maniex, kolorki ciekawie dobrane. Sam nowy krasnolud jest podobny do bobasa z brodą.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i tym udowodniłeś, że te figurki nie są takie złe. Z drugiej strony już wiem dlaczego GW nie maluje swoich figurek najlepiej jak może: bo jakby malowali jak Ty to gracze mieli by kompleksy i nie kupowali by niczego ... ;)

  OdpowiedzUsuń