30.10.2015

Drugi oddział strzelców US Army.

Drugim oddziałem domykam moje kompletne 600 punktów Amerykanów do gry Bolt Action.
14 komentarzy:

 1. W grupie są jeszcze bardziej miodni. Dużo masz jeszcze modeli do Bolta niepomalowanych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponad 600 punktów komandosów, drugie tyle DAK czekających na publikację, oddział późnych niemców... To tak na rozgrzewkę :-) Pojawi się też sporo pojazdów

   Usuń
  2. A będą jeszcze w tym roku jakieś wampiry i fantazy? :P

   Usuń
  3. Mam khorniaków napoczętych i ostatni oddział sigmarytów do skończenia :-)

   Usuń
 2. Witam, podobają mi się ale takie spostrzeżenie - jeden z nich ma sprigfielda co wg zasad do US Army nie kożysta z zasady braku kary za ruch (tylko M1 Carabine i M1 Garand gwarantują brak kary za ruch), ale to dla purystów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakaś ostra nadinterpretacja. Zasady mówią wyraźnie o Rifles, czyli nawet jakbym im dał zdobycznego Kara 98 albo Mosina to i tak będą korzystać z zasady specjalnej Fire and Manoeuvre. To samo się tyczy niemieckiej zasady Hitler Buzzsaw, która nie ogranicza się tylko i wyłącznie do MG42.

   Usuń
  2. Nie chce mi sie wklejać zdjęcia ale zacytuje z army booka: "US infrantry models eqipped with M1 Garand rifels/carabines and BAR do not suffer.... itd." - M1 Garand rifels/carabines and BAR - nie ma nic ogólnie o riflach drogi kolego - są za to wyszczególnione dokładnie typy - M1 Garand, M1 carabine i BAR.

   Usuń
  3. OK, ja cytowałem zasadę z podręcznika głównego. W książce do US Army faktycznie wyszczególnili M1 z tego względu, że ludzie nadużywali tej zasady (Fire & Manouver) w stosunku do snajperów (którzy to mają właśnie springfieldy z lunetką). Nie zaś po to, aby w trakcie gry zastanawiać się który ludek w oddziale ma Carbine, który Garanda, a który Springfielda. Nie komplikujmy sobie niepotrzebnie życia :-)

   Usuń
  4. Jak napisałem - to dla purystów i spinaczy ;) , Figsy pierwsza klasa. Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Fantastycznie wyglądają. Nie znam systemu ale na pewno chcę w to kiedyś zagrać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! Gorąco :-) Taki uproszczony 40k z kilkoma fajnymi smaczkami.

   Usuń
 4. Zgadzam się z Dhilem - cała grupa robi duże wrażenie :) Wiem, że fotograficznie to trudne, ale ciekaw jestem bardzo jak prezentowaliby się w kilka oddziałów!

  Podstawki bardzo mi się podobają - same w sobie i to, jak podkreślają kolorystykę figurek. Świetna robota. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz wpaść do mnie ze swoim dużym namiotem :-)

   Usuń
  2. Sam namiot to pikuś, bo się zwija do płaskiej torby o średnicy 25-30 cm. Gorzej, że w związku z jego rozmiarami trzeba by chyba wziąć też oświetlenie. Myślę jednak, że - wte czy wewte - jest to do logistycznego ogarnięcia :)

   Usuń