5.04.2015

Sogarat Tempest Regiment

Sogarat to koleżka w ciężkim pancerzu porównywalny do Taga. Ten uzbrojony jest w broń ciężkiego wsparcia - Feuerbach.

Regiment Burzy Sogarat to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych pułków Morackich Sił Zbrojnych. Ich zadanie jest proste: zaatakować, pokonać i, jak sugeruje ich nazwa, zmieść przeciwnika z pola bitwy za pomocą agresywnie użytej obezwładniającej siły ognia. Sogarat to lądowa jednostka przewagi taktycznej, ideał Morackiej piechoty. Jest to regiment, który wygrał najwięcej Sotaraks – konfrontacji o zaszczyt wejścia do bitwy na czele armii. Jego kwatera główna jest pełna trofeów podsumowujących gwałtowną historię Moratów, a pułk jest chlubą swojej rasy. Jako jednostka będąca w ciągłej służbie, której jest przydzielana duża ilość misji, każdy jej członek, który przeżyje rok służby otrzymuje wysokie odznaczenie „Badirak” (Akt Poświęcenia). Regiment ma surowe i nieugięte zasady selekcji i rekrutacji: służyć w pułku Sogarat to zaszczyt, którego pragną wszyscy Moraccy żołnierze. Nie ma większej hańby niż ta kiedy żołnierz nie mogący sprostać wysokim wymaganiom jednostki jest zmuszony oddać swoją zbroję i oznaki pułkowe. Sogaraci to bezdyskusyjnie królowie pomiędzy innymi jednostkami Morackimi. Nikt nie śmie się do nich porównywać. Konfrontacje z tym pułkiem mogą się skończyć prawie natychmiastowo. Bez mrugnięcia okiem zmiażdżą każdą jednostkę jaka stanie naprzeciw nich. Ich dominacja jest tak niezaprzeczalna jak zasłużona. Są mityczną formacją, bohaterami legend i opowieści. Nic nie jest w stanie przerazić żołnierzy regimentu uosabiającego wszelkie wojenne cnoty, ambicje i honor. Zawsze odpowiadają na wezwanie tak jak nakazuje to honor i wkładają całą swoją furię i energię w wykonanie przydzielonej im misji. Działają bez wahania, bezpośrednio i brutalnie, patrząc przeciwnikowi prosto w oczy, zgodnie z tradycją Morackich Sił Zbrojnych.

6 komentarzy:

 1. Świetny model i malowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarąbiste rozjaśnienia/cieniowania na pancerzu! Normalnie mistrz!!!! możesz robić jakieś imiona na podstawce- tu by niebieskie litery pasowały:) Albooo nie rób!- jak się w końcu wezmę za Infinity to ja bede robił ;p hehe. Extra ten model!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł, tylko musiałbym pomyśleć nad jakąś ciekawą, stylizowaną futurystycznie czcionką :-)

   Usuń
 3. Super pancerz! Zajebiście wygląda. Świetna kolorystyka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kawał opancerzonego paskuda, a do tego ładnie pomalowany:) A porostów na podstawkach to nie widziałem od strasznie dawna - komponują się wcale nieźle.

  OdpowiedzUsuń