13.11.2015

Unboxing - Italeri WWII British Commonwealth Infantry

Będąc w sklepie modelarskim wypatrzyłem na półce pudło z piechotą jaką Italeri robi dla Warlorda do gry Bolt Action. W tym wypadku nie są sprzedawane jednak pod szyldem Warlorda. Zestaw zawiera pędzelek, farbkę Vallejo Iraqi Sand, klej do plastiku oraz 10 figurek i kosztuje coś w okolicach 60zł. Cenowo lepiej za figurkę wychodzi pudełko od Warlorda.

Sam zestaw nie jest jakimś zaskoczeniem pod względem wykonania - ot typowe plastiki boltactionowe z masą nadlewek i mnogością opcji wyposażenia ludków. Tym niemniej porównując z Niemcami i Amerykanami ten zestaw wydał mi się najlepszy pod względem wykonania, choć to chyba dość subiektywne odczucie.

Mamy tu całą masę uzbrojenia: karabiny Enfield (w tym taki dla snajpera - z lunetką), pistolety maszynowe Sten i Thompson, LKM Bren, lekki moździerz, a do tego cała masa pistoletów, granatów, saperek i innego szpeju.

U mnie ludki te posłużą do wzmocnienia 1 Samodzielnej Kompanii Commando zwykłą piechotą, czyli będzie to 2 Korpus Polski generała Andersa.

4 komentarze:

 1. Fajny zestaw. Jednak moim zdaniem cena plastików Warlorda jest korzystniejsza, biorąc pod uwagę ilość figurek w pudle. Porównanie ceny Warlord German Early Infantry do 2 identycznych pudełek italeri wypada zdecydowanie na korzyść Warlorda. Figurki Italeri, które zakupiłem w skali 28 mm (niemiecka piechota) nie mają żadnej nadlewki, są bardzo dobrze wykonane. Zresztą Italeri ma znakomitą jakość odlewu nawet w skali 1:72.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodaję, żeby nie było wątpliwości, że w powyższym opisie twoja opinia dotycząca ceny jest trafna. Pudełko Italeri to w zasadzie zestaw uzupełniający stan osobowy oddziału do Bolt Action. Wart zakupienia, w momencie gdy nie potrzebujemy większej ilości figurek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, fajny zestaw na uzupełnienie, choć na podstawę armii lepiej wybrać pudełko od Warlorda :-)

   Usuń
 3. Zgadzam się także. Choć te mordki Brytoli bardzo posępne, wręcz niemieckie:)

  OdpowiedzUsuń